Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu (EVKK) toplantısı 22 Haziran 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi.

Müsteşar Yardımcımız Sayın Alparslan BAYRAKTAR'ın başkanlık ettiği EVKK toplantısına; İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Türk Standartları Enstitüsü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği temsilcileri katılım sağladı.

Toplantıda; Bakanlığımız tarafından 'Enerji Performans Sözleşmeleri ve Bakanlığımızın yürüttüğü IPA Enerji Verimliliği Projeleri', Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'Binalarda Enerji Verimliliği Konusunda Yürütülen Çalışmalar', Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 'İmalat Sanayisinde Kullanılan Elektrik Motorları Envanter Çalışması' konularında bilgi verildi.

2017 Kasım ayında düzenlenecek olan Danışma Kurulu Toplantısı gündeminin “Kamuda Enerji Performans Sözleşmelerinin Uygulanması” olarak belirlendi. Ayrıca 2017 Yılı Ocak ayı başvurularından 48 adet Verimlilik Artırıcı Projenin desteklenmesine karar verildi.

Sayfa Başına Dön | Anasayfa