Nijer Heyeti Eğitim Programı

Nijer Heyeti Eğitim Programı

Genel Müdürlüğümüz ve Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonu ve Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER)’nün katkılarıyla Nijer Cumhuriyeti Enerji Bakanlığı’na yönelik güneş enerjisi uygulamaları hakkında eğitim programı düzenlenmiştir.

Yapılan eğitimin ilk gününde; her iki tarafta kendi enerji politikaları, mevzuatı ve potansiyelleri hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Eğitim programının ikinci gününde; Türkiye’de faaliyet gösteren firmalar tarafından güneş enerjisi sistemleri planlama, arazi seçimi, enerji depolama, güneş enerji sistemlerinin takibi, güneş enerjisi ile tarımsal sulama ve içme suyu, güneş enerjisi ile ısıtma ve çatı projesi uygulamaları ile elektrik üretimi projeleri ve uygulamaları hakkında bilgi verilmiştir.

Eğitim programının üçüncü gününde; Ankara Başkent OSB’de faaliyet gösteren PV modül fabrikası ziyareti gerçekleştirilmiş olup fabrikanın üretimi hakkında katılımcılar bilgilendirilmiştir. Ayrıca, Gölbaşı ilçesinde yer alan arazi/çatı uygulamaları ziyaret edilmiştir.

Eğitim programının dördüncü gününde; Konya’da bulunan PV modül fabrikası ziyareti ve güneş kollektörü fabrikası ziyaret edilmiştir.

Eğitim programının son gününde Ankara Gölbaşı’nda bulunan TEİAŞ Milli Yük Tevzi ziyareti gerçekleştirilmiş olup Türkiye’nin elektrik enerji sisteminin izlenmesi, yönetilmesi konuları hakkında bilgi verilmiş olup Genel Müdürümüz Sayın Dr. Oğuz CAN tarafından eğitim katılımcılarına katılım sertifikalarının verilmesi ile eğitim tamamlanmıştır.Sayfa Başına Dön | Anasayfa