Enerji Yöneticilerine Yönelik Enerji Yönetim Sistemi (EnMS) Kullanıcı Eğitimi

Enerji Yöneticilerine Yönelik Enerji Yönetim Sistemi (EnMS) Kullanıcı Eğitimi

YEGM (Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü), KOSGEB, TTGV, TSE, UNDP ve UNIDO ortaklığında yürütülen “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” kapsamında, enerji verimliliği önlemlerinin yaygınlaştırılması ve sanayi tesislerinde etkin bir enerji yönetimi oluşturulması amaçlanmaktadır.

Enerjinin verimli kullanılması, süreçlerin optimize edilmesi ve etkin bir enerji yönetiminin gerçekleştirilmesi için geliştirilen ve ISO 50001 Standardı ile çerçevesi yazılı hale getirilen Enerji Yönetim Sistemi’nin (EYS) tanıtılması ve yaygınlaştırılması, projenin faaliyet alanlarından birisidir.

Uluslararası ve yerel uzmanların katılımıyla daha önce çeşitli illerde düzenlenen ve daha sonra yapılacak “EYS Uzman Seviye Eğitimi”nin öncülü niteliğinde olan “EYS Kullanıcı Eğitimi”, aşağıda belirtilen yer ve tarihlerde gerçekleştirilecektir:

27-28 Nisan 2015: Konya (Bera Hotel)
29-30 Nisan 2015: Ankara (Ankara Plaza)

Proje kapsamında tüm eğitimler ücretsiz verilmekte, ancak bu eğitimlerden yararlanmak için başvuranlarda belli yetkinlik şartları aranmaktadır. Kapasitenin sınırlı olmasından dolayı yapılacak değerlendirmelerde Sertifikalı Enerji Yöneticileri’nin başvurularına öncelik tanınacaktır. Eğitime katılmak isteyenlerin, 20 Nisan 2015 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları beklenmektedir. Toplantıya ait gündem ve başvuru formu ekte yer almaktadır. Söz konusu programa başvurmak isteyenlerin ekteki formu doldurup enms-egitim@yegm.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

İLGİLİ DOSYALAR
Başvuru Formu
Enms Program Gündemi


Sayfa Başına Dön | Anasayfa