Enerji Verimliliği Finansmanı ve Başarı Hikayeleri Çalıştayı

“Enerji Verimliliği Finansmanı ve Başarı Hikayeleri” Konulu Çalıştay 29 Eylül 2016 Tarihinde gerçekleştirildi.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerde (KOBİ) enerji kullanımında verimliliği artırmak amacıyla “KOBİ'lerde Enerji Verimliliği Projesi” kapsamında Enerji Verimliliği Finansmanı ve Başarı Hikayeleri” konulu Çalıştaya EVD Şirketleri, ulusal ve uluslararası finansal kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve ilgili bakanlık temsilcileri katıldı. Çalıştay açılışında konuşma yapan Genel Müdürümüz Sayın Dr. Oğuz CAN, sözlerine katılımcılara teşekkür ederek başladı.

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Oğuz CAN yaptığı açılış konuşmasında, “Devlet tarafından sağlanan destekler enerji piyasa oluşumunda katalizör etkisi yaratsa da, yatırımlar için düşük faizli banka kredileri ve ESCO modelleri gibi alternatif programlara da ihtiyaç vardır.” dedi.

Enerji Verimliliği konusunda başarı hikayelerinin ilgili kesimlerle paylaşılmasının önemli olduğunu vurgulayan Sayın Genel Müdürümüz, “Kişileri ve kurumları enerji verimliliği konusunda yatırım yapmaya ikna etmenin zorlu bir süreç olduğunun farkındayız. Politika geliştirilmesi, sağlıklı bir piyasanın oluşturulması, farkındalığın artırılması için her türlü desteği ve işbirliğini sağlamaya hazırız.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Sayın Genel Müdürümüz, enerji verimliliği harcamalarının çok yönlü harcamalar olduğunu vurguladı.

Ülkemizde uygulanan programların başarı hikayelerinin ve Uluslararası projelerde KOBİ’lere yönelik yapılan çalışmaların paylaşıldığı Çalıştay katılımcıların soru ve yönlendirmeleriyle başarılı bir şekilde tamamlandı.Sayfa Başına Dön | Anasayfa