Enerji Yöneticilerine Yönelik Enerji Yönetim Sistemi (EnMS) Kullanıcı Eğitimi

YEGM (Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü), KOSGEB, TTGV, TSE, UNDP ve UNIDO ortaklığında yürütülen “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” kapsamında, enerji verimliliği önlemlerinin yaygınlaştırılması ve sanayi tesislerinde etkin bir enerji yönetimi oluşturulması amaçlanmaktadır.

Enerjinin verimli kullanılması, süreçlerin optimize edilmesi ve etkin bir enerji yönetiminin gerçekleştirilmesi için geliştirilen ve ISO 50001 Standardı ile çerçevesi yazılı hale getirilen Enerji Yönetim Sistemi’nin (EYS) tanıtılması ve yaygınlaştırılması, projenin faaliyet alanlarından birisidir.

Uluslararası ve yerel uzmanların katılımıyla daha önce çeşitli illerde düzenlenen ve daha sonra yapılacak “EYS Uzman Seviye Eğitimi”nin öncülü niteliğinde olan “EYS Kullanıcı Eğitimi”, aşağıda belirtilen yer ve tarihlerde gerçekleştirilecektir:
19-20 Ocak 2015: Bursa
22-23 Ocak 2015: Denizli
19-20 Şubat 2015: Adana

Proje kapsamında tüm eğitimler ücretsiz verilmekte, ancak bu eğitimlerden yararlanmak için başvuranlarda belli yetkinlik şartları aranmaktadır. Kapasitenin sınırlı olmasından dolayı yapılacak değerlendirmelerde Sertifikalı Enerji Yöneticileri’nin başvurularına öncelik tanınacaktır.

Eğitim programı içeriğini GÜNDEM linkinden indirebilirsiniz. Eğitime katılmak isteyenler, Bursa ve Denizli programları için 12 Ocak 2015, Adana programı için ise 09 Şubat 2015 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Söz konusu programa başvurmak isteyenlerin BAŞVURU FORMUnu doldurulup enms-egitim@yegm.gov.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.


Sayfa Başına Dön | Anasayfa