2014 Yılı 'Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER – 15)' Duyurusu

                                                                                           2014 YILI, ONBEŞİNCİ
                                                  SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJE YARIŞMASI
                                                                                                          (SENVER-15)
                                                                                      Son Başvuru Tarihi: 27 Ekim 2014

Enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji verimliliğinin artırılması tüm gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de büyük önem arz etmektedir.

Bakanlığımızın enerji politikaları çerçevesinde; enerji verimliliğinin artırılması amacıyla başarılı projelerin duyurulması ve teşvik edilmesi etkin bir politika aracı olarak değerlendirilmektedir. Bu düşünceden hareketle endüstriyel işletmelerimizin uyguladığı enerji verimli ve çevreye duyarlı projelerin ve teknolojilerin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve yaygınlaştırılması, endüstriyel işletmeler arasında bilgi alışverişinin artırılması, enerji verimliliği konusunda yeni ve benzer çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla her yıl Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmaları (SENVER) düzenlenmektedir.

Bu yıl 15 inci kez düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER-15) “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP)” ve “Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET)” olmak üzere iki ana gruptan oluşmaktadır.

Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması plaket ve ödülleri; 2015 yılında ”Enerji Verimliliği Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan VI. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarında, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan tören ile verilecektir.

SENVER-15'e başvurular ile ilgili dökümanlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilmekte olup, başvuruların en geç 27 Ekim 2014 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.

İlgili Dokümanlar:
Proje Yarışması Usül ve Esasları
EK-1 (Başvuru Dosyası Formatı)
EK-2 (Enerji Kaynaklarının Alt Isıl Değerleri ve Petrol Eşdeğerine Çevrim Katsayıları)
EK-3 (Enerji Yoğunluğu Hesaplama Metodu)

Sayfa Başına Dön | Anasayfa